Tablety převálcovaly herní konzole do kapsy

Tablety |

Již delší dobu je známo, že kapesní herní konzole dost těžce prohrávají s tablety. Ve Velké Británii dostává na frak i tak populární konzole, jako je Nintendo 3D.

Tablety převálcovaly herní konzole do kapsyJiž delší dobu je známo, že kapesní herní konzole dost těžce prohrávají s tablety. Ve Velké Británii dostává na frak i tak populární konzole, jako je Nintendo 3D.

Výzkum mezi dětskými majiteli těchto zařízení provedla agentura Futuresource Consulting. Výsledky ukazují, že tablety předběhly herní konzole, a také Nintendo 3D, coby nejpopulárnější herní zařízení do kapsy. Až 44 % procent britských dětí ve věku od 3 do 12 let dnes vlastní tablet. Rodiče potvrzjí, že tablet bude pravděpodobně jedním ze zařízení, které svým dětem koupí v průběhu příštího půl roku.

Nákup tabletu je zde dokonce dvakrát pravděpodobnější, než nákup smartphonu nebo kapesní herní konzole. U dětí starších 9 let zase vyhrávají smartphony, celkem 25 % dětí mezi 9 a 10 lety vlastní mobil nebo chytrý telefon. Ještě vyšší procento je to u dětí starších 12 let. Zde je to již 46 % dětí.

Dobrou zprávou je také poznatek, že děti opět tráví více času hraním s tradičními hračkami a nikoli s počítači, tak jako jsme to dělali mi a všechny děti před námi.
Komentáře