Tablety: Velké firmy stagnují, malé zatím nikoli

Tablety |

I když celosvětově sledujeme pokles zájmu o tablety a společnosti jako Apple, Samsung nebo Lenovo vykazují menší prodeje, menší společnosti většinou z Asie vyrábějí vesele dál. Asus a Lenovo dokonce omezují počty vyrobených tabletů ve snaze omezit náklady, což, jak se zdá, tyto menší výrobce nijak netrápí.

Tablety: Velké firmy stagnují, malé zatím nikoliI když celosvětově sledujeme pokles zájmu o tablety a společnosti jako Apple, Samsung nebo Lenovo vykazují menší prodeje, menší společnosti většinou z Asie vyrábějí vesele dál. Asus a Lenovo dokonce omezují počty vyrobených tabletů ve snaze omezit náklady, což, jak se zdá, tyto menší výrobce nijak netrápí.

Je to zvláštní, vzhledem k tomu, jak se chová trh. Mohlo by to být způsobeno jeho nasycením v Evropě a Americe a možností pořídit si levná a dostupná zařízení v chudších částech světa. Ceny komponent v posledních letech klesají. Asus připravuje pro letošní veletrh Computex nové produkty řad Zenpad, které by měly sjednotit Trasformer Pady, Fone Pady, MeMo Pady a Vivo Taby. Druhou zprávou je, že společnost sníží počty vyráběných tabletů o 50 %.
Samsung čelí konkurenci levných tabletů převážně z Číny a Lenovo se rozhodlo soustředit na základní tablety s Wi-Fi a možností telefonování. Vzhledem ke klesajícímu trhu spotřebitelů se výrobci začali orientovat na podnikový trh. Apple zde plánuje uspět s modelem iPad Pro, což by měl být dvanáctipalcový tablet, navržený s ohledem na potřeby firem.Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.comKomentáře