Toshiba Encore 8 s Windows 8.1. Surface Mini by neměl šanci!

Tablety |

Toshiba představila tři tablety, které by mohly trochu rozvířit vody. Minimálně jeden z nich by mohl být důvodem, proč Microsoft nepředstavil svou verzi tabletu Surface Mini, nabízí totiž plnohodnotou verzi systému Windows 8.1 za naprosto šílenou cenu.

Toshiba Encore 8 s Windows 8.1. Surface Mini by neměl šanci!Toshiba představila tři tablety, které by mohly trochu rozvířit vody. Minimálně jeden z nich by mohl být důvodem, proč Microsoft nepředstavil svou verzi tabletu Surface Mini, nabízí totiž plnohodnotou verzi systému Windows 8.1 za naprosto šílenou cenu.

Dva tablety nabízejí operační systém Windows 8.1. Jsou to modely Toshiba Encore 2 s displejem o velikosti 8 a 10 palců. Nejlevnějším z trojice je tablet Excite Go, který se bude prodávat za 110 dolarů. Jeho displej má rozlišení 1024 x 600 pixelů, Operačním systémem je Android ve verzi 4.4 KitKat. Tento tablet ale není tak důležitý.

Osmipalcový Encore nabízí čtyřjádrový procesor Intel Atom, displej s rozlišením 1280 x 800 pixelů, Office 365, Microsoft Office Suite, micro HDMI a stereoreproduktory. Vnitřní kapacita až 64 GB postačí pro běžné každodenní používání každému. Samozřejmě je možné ji rozšířit pomocí microSD karet.

Desetipalcový tablet je vybaven stejným procesorem, displej je větší, ale se stejným rozlišením. Zásadní je zde cena a nyní se podržte. Osmipalcový tablet Toshiba Encore 8 se bude prodávat za 200 dolarů a nejlevnější desetipalcová verze vás vyjde na 270 dolarů. Nyní je jasné, proč Microsoft Surface Mini nepředstavil. Jeho cena by byla minimálně o 50 až 100 dolarů vyšší a to by znamenalo nezájem a neúspěch. Takhle nízko Microsoft snad jít nemůže.Úvodní foto: ToshibaKomentáře