V Číně byl představen tablet Nokia N1 s Androidem

Tablety |

Daleko od současného hluku a zmatku veletrhu CES 2015, na opačné straně Země, byl představen tablet Nokia N1. Stalo se tak v Číně a jedná se o vůbec první tablet Nokia s operačním systémem Android.

V Číně byl představen tablet Nokia N1 s AndroidemDaleko od současného hluku a zmatku veletrhu CES 2015, na opačné straně Země, byl představen tablet Nokia N1. Stalo se tak v Číně a jedná se o vůbec první tablet Nokia s operačním systémem Android.

Podle prvních zpráv bude tablet v Číně stát zhruba 260 dolarů, což je cena, o které si tady u nás budeme moci nechat jen zdát. Tablet N1 je vybaven displejem o velikosti 7,9 palců s rozlišením 2048 x 1536 pixelů s poměrem stran 4:3, chrání jej sklo Gorilla Glass 3. Uvnitř se nachází 64bitový čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3580 s taktem 2,3 GHz, 2 GB operační paměti RAM a 32 GB paměti pro aplikace a data. Na zadní straně nechybí kamera s rozlišením 8 megapixelů, přední senzor nabízí 5 megapixelů.

Baterie tabletu má kapacitu 5300 mAh, operačním systémem je Android 5.0 Lollipop s uživatelským rozhraním Nokia Z Launcher. Co se vzhledu týče, vypadá N1 trochu jako iPad Mini, i velikost displeje je shodná. Láká vás androidí tablet od Nokie?Úvodní foto: NokiaKomentáře