Windows 10 na procesorech ARM. Bude první Lenovo?

Tablety |

O tom, že se Microsoft chystá přivést Windows 10 na procesory ARM se mluví už hodně dlouho. Tuto snahu nedávno dokonce potvrdil CEO společnosti Qualcomm. Je tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme prvního zařízení a vypadá to, že prvenství nemusí mít nutně Microsoft.

Windows 10 na procesorech ARM. Bude první Lenovo?O tom, že se Microsoft chystá přivést Windows 10 na procesory ARM se mluví už hodně dlouho. Tuto snahu nedávno dokonce potvrdil CEO společnosti Qualcomm. Je tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme prvního zařízení a vypadá to, že prvenství nemusí mít nutně Microsoft.

První počítače s procesory ARM a Windows 10 by se měly do prodeje dostat během letních prázdnin. Uvnitř bude podle všeho procesor Qualcomm Snapdragon 835. Mělo se za to, že prvním, kdo Windows 10 na procesorech ARM uvede, bude Microsoft, ale zuby si brousí také Lenovo, které chystá konvertibilní laptop.

Lenovo již nabízí Chromebooky s procesory ARM, patří mezi ně třeba Lenovo Flex 11, o kterém jsme již psali. Novinka se systémem Windows (Cloud) by měla dovolit instalovat pouze aplikace z Windows Store, což může hodně lidí odradit. Výhodou by mohla být nižší cena. Možná, že se tak podaří vyvolat tlak na Intel, který by mohl uspíšit vývoj 10nm procesorů.Úvodní foto: Lenovo Flex 11Komentáře