Xbox 360 získá vlastnosti tabletu

Tablety |

Microsoft nespoléhá jen na Windows 8, ale snaží se využít všech svých „zbraní“ jak si získat a udržet spokojené uživatele. S rostoucí popularitou tabletů není divu, že se i herní konzole Xbox dočká vlastností, které jsou vlastní spíše tabletům.

Xbox 360 získá vlastnosti tabletuMicrosoft nespoléhá jen na Windows 8, ale snaží se využít všech svých „zbraní“ jak si získat a udržet spokojené uživatele. S rostoucí popularitou tabletů není divu, že se i herní konzole Xbox dočká vlastností, které jsou vlastní spíše tabletům.

Novinka se jmenuje Xbox Smart Glass a Microsoft jí představí a pohovoří o ní na E3 2012. Mezi nové funkce patří možnost streamování médií, nové ovládání systému a mnohé další. Microsoft plánuje předváděcí akci za zavřenými dveřmi, ale na něco prozradí také na E3. Podle některých zdrojů má Smart Glass umožňovat využívat Xbox 360 pro přístup k aplikacím Xbox Live nebo streamovat videa mezi televizorem, desktopem, tabletem a dalšími zařízeními. Funkčnost na mnoha platformách bude zaručovat podpora více operačních systémů. Kromě Windows také Windows Phon, iOS nebo Android.

Microsoft sice v současné době veškeré komentáře a spekulace o chystaných novinkách popírá, ale již v lednu si společnost pro název Smart Glass pořídila obchodní známku. Více se zřejmě dozvíme až během E3.
Komentáře