Xiaomi Mi Pad 3 bude s procesorem Intel Atom Appollo Lake

Tablety |

Tablety a smartphony společnosti Xiaomi jsou u nás dostupné již delší dobu. Mezi hodně zajímavá zařízení této značky patří například tablet Mi Pad 2, který se brzy dočká svého nástupce.

Xiaomi Mi Pad 3 bude s procesorem Intel Atom Appollo LakeTablety a smartphony společnosti Xiaomi jsou u nás dostupné již delší dobu. Mezi hodně zajímavá zařízení této značky patří například tablet Mi Pad 2, který se brzy dočká svého nástupce.

První generace tohoto tabletu využívala procesoru Nvidia Tegra K, druhá měla procesor Intel X5-Z8500 a třetí model bude podle všeho také vybaven Inteláckým procesorem. Měl by jím být zcela nový procesor s přezdívkou Appollo Lake.

Čip byl představen na veletrhu Computex 2016. Vyrábí se 14nm procesem, využívá architekturu Goldmont. Podle všeho má jít o následovníka řady Cherry Trail, což je zvláštní, protože výroba procesorů Intel Atom byla zastavena a zrušena. Novinka slibuje 30% nárůst výkonua zároveň snížení spotřeby energie o 15 %. 

Appollo Lake tvoří 9. generace grafických čipů, podpora ruální WiFi, eMMc flash paměti, DDR3L/LPDDR3 a LPDDR4 paměti. Nechybí ani podpora USB C 3.0. Nový tablet by měl nabídnout ještě vyšší RAM a také lepší rozlišení displeje. Na další informace si ještě budeme muset počkat.

 

Zdroj: MyDrivers.comÚvodní foto: XiaomiKomentáře