Asus Transformer Book Flip vstupuje na český trh

Windows |

Asus začal na českém trhu prodávat notebooky Transformer Book Flip se systémem pantů umožňujícím otáčet obrazovku o celých 360 stupňů. Flip lze využívat jako notebook nebo tablet s Windows. Notebooky Flip jsou v České republice k dispozici ve dvou variantách velikosti displeje, 13,3 (TP300) a 15,6 palců (TP500).

Asus Transformer Book Flip vstupuje na český trhAsus začal na českém trhu prodávat notebooky Transformer Book Flip se systémem pantů umožňujícím otáčet obrazovku o celých 360 stupňů. Flip lze využívat jako notebook nebo tablet s Windows. Notebooky Flip jsou v České republice k dispozici ve dvou variantách velikosti displeje, 13,3 (TP300) a 15,6 palců (TP500).

Řada Transformer Book Flip využívá procesory Intel Core 4. generace (Haswell) a vybrané modely jsou vybaveny také grafickými kartami Nvidia GeForce GT840M/GT820M. Model TP300 bude v závislosti na zvolené výbavě v prodeji od 14 999 Kč do 20 999 Kč s DPH. TP500 seženete podle konfigurace od 16 999 Kč do 22 999 Kč s DPH.

Notebooky Transformer Book Flip využívají lesklé dotykové displeje s rozlišením Full HD (1920 × 1080) nebo HD (1366 × 768) a chytře konstruovanými panty, s jejichž pomocí lze obrazovku volně překlápět v rozmezí celých 360 stupňů. Čtveřice ozubených kol v systému pantů zajišťuje plynulý pohyb, při kterém navíc obrazovka vždy zůstane přesně v té poloze, do které ji uživatel nastaví.

Asus Transformer Book FlipZe standardního režimu notebooku můžete zařízení přeměnit překlopením obrazovky na multimediální stojan pro sledování filmů nebo prohlížení fotografií, nebo přejít do režimu tabletu a prohlížet web nebo hrát hry. Jakmile zařízení Flip opustí tradiční režim notebooku, automaticky se aktivuje zámek klávesnice a touchpadu, takže uživatelé nemusí mít strach, že by je mohli nechtěně aktivovat.

Notebooky Flip se vyznačují broušenou povrchovou úpravou. Hliníkové tělo poskytuje řadě Flip odolnost a výdrž. Klávesnice s oddělenými klávesami je ergonomicky navržena pro příjemné psaní. Velký multidotykový touchpad podporuje technologii Smart Gesture zaručující přesné a přirozené ovládání systému.

Kromě povedného designu nabízí modely Flip také dostatek výkonu. O ten se starají energeticky účinné procesory Intel Core i3/i5/i7 a integrovaná (Intel HD4400) nebo samostatná grafická karta (Nvidia GeForce GT840M/GT820) se 2 GB grafické paměti.

Novinky zaujmou také technologií Instant On, díky které se dokážou probudit z režimu spánku během pouhých dvou sekund. Jakmile stav nabití lithium-polymerové baterie klesne pod 5 %, soubory a data se ihned automaticky zálohují, takže o svá neuložená data nikdy nepřijdete.

Zásluhou technologie Asus SonicMaster nabídne řada Flip i nadprůměrný zvuk. Tato technologie těží z větších reproduktorů a rezonančních komor než u standardních notebooků ve spojení se softwarovým ekvalizérem. Zařízení Flip proto umí reprodukovat hlubší a bohatší basy, nabídnou širší frekvenční rozsah a vyvážený zvukový projev.Úvodní foto: AsusKomentáře