CES 2016: Lenovo ThinkPad X1

Windows |

Veletrh CES 2016 začíná až pozítří, ale my víme, že na něm bude představen například speciální tablet Lenovo ThinkPad X1. Jeho specialitou je modularita a také například projektor, který známe již z tabletu Yoga.

CES 2016: Lenovo ThinkPad X1Veletrh CES 2016 začíná až pozítří, ale my víme, že na něm bude představen například speciální tablet Lenovo ThinkPad X1. Jeho specialitou je modularita a také například projektor, který známe již z tabletu Yoga.

Lenovo ThinkPad X1Kromě projektoru patří mezi moduly například 3D kamera s technologií Intel RealSense, klávesnice pro pohodlné psaní a další. Tablet ThinkPad X1 poběží na operačním systému Windows 10 a pohánět jej má procesor Intel Core M7.

Jedná se o velký podnikový tablet s 12palcovou uhlopříčkou displeje a rozlišením 2160 x 1440 pixelů, maximální kapacitou 16 GB operační paměti RAM a 1 TB na rychlém SSD disku. Na zadní straně se nachází stojan, který se velmi podobá Kickstandu z tabletu Surface Pro 4. U takto vybaveného zařízení je přítomnost portu USB C již samozřejmostí. 

Přikoupit bude možné o modul, který Lenovo nazývá Productivity Module, ale jedná se vlastně o baterii, která prodlouží životnost zařízení o dalších 5 hodin. Základní tablet se bude prodávat za 900 dolarů, cena modulů je různá. Projektor bude stát 280 dolarů, 3D kamera 150 dolarů. Možnost nakombinovat si tablet podle svých potřeb je rozhodně chvályhodná, cena jednotlivých modulů však nijak příznivá není.Úvodní foto: LenovoKomentáře