Konkurent pro Surface Pro 4: Tablet Smartron t.book

Windows |

Surface Pro 4 se stal tak úspěšným tabletem, že je zcela pochopitelné, že si na jeho úspěchu chtějí přihřát polívčičku i další výrobci. Jedním z nich je i Smartron t.book s dvanáctipalcovým tabletem.

Konkurent pro Surface Pro 4: Tablet Smartron t.bookSurface Pro 4 se stal tak úspěšným tabletem, že je zcela pochopitelné, že si na jeho úspěchu chtějí přihřát polívčičku i další výrobci. Jedním z nich je i Smartron t.book s dvanáctipalcovým tabletem.

Zařízení stojí zhruba polovinu co Lenovo IdeaPad MIIX 700 (jehož recenzi brzy přineseme), přitom mají oba tablety podobné specifikace. Tablet od Lenova má 8 GB paměti RAM a Smartron 4 GB, u úložiště je rozdíl také dvojnásobný 256 GB vs 128 GB. Ale třeba co se displeje týče, nabízí MIIX 700 12,2palcový displej s rozlišením 2160 x 1440 pixelů a Smartron t.book stejně velký displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů. Pixely jsou pixely, u tak vysokého rozlišení rozdíl okem stejně nepoznáte, výkon je asi důležitější, ale je ten cenový rozdíl opodstatněný?

Procesorem tabletu Smartrn t.book je Intel Core M se 4 MB cache a taktem 2 GHz. Kamery jsou zde dvě, s rozlišením 5 megapixelů (zadní) a 2 megapixely (přední). Po stranách tabletu se nachází 2 USB porty, jeden USB C port, micro HDMI a microSD slot. Operačním systémem je Windows 10. Tělo zařízení je vyrobeno z hliníku a hořčíkových slitin, jeho baterie vydrží na cca 10 hodin a stejně jako Lenovo MIIX 700 je tento tablet vybaven stojánkem kickstand a připojitelnou klávesnicí. Co tento model postrádá je dotykové pero a micro SIM slot. Tablet stojí 604 dolarů a dostupný je zde.Úvodní foto: SmartronKomentáře