Microsoft představil Windows 10 S a laptop Surface

Windows |

Microsoft představil Surface Laptop a systém Windows 10 S, odlehčenou verzi „klasických“ Windows 10. Systém je možné spouštět na strojích se slabším hardware.

Microsoft představil Windows 10 S a laptop SurfaceMicrosoft představil Surface Laptop a systém Windows 10 S, odlehčenou verzi „klasických“ Windows 10. Systém je možné spouštět na strojích se slabším hardware.

Jedná se o konkurenta pro Chrome OS a všechny Chromebooky, je vidět, že Microsoft chce zatnout další drápek do sekce vzdělání, kam Chromebooky dost často směřují. Na první pohled se jedná o téměř shodný systém, s tím rozdílem, že „esko“ dovoluje instalovat pouze aplikace z Windows Store (což může být kámen úrazu). Systém tedy nedovolí instalovat *.exe soubory.

Windows 10 S podporuje připojování příslušenství a zařízení jako klasická Windows 10. Přihlašování a první spuštění by nemělo zabrat víc, jak 15 sekund. Déle to trvá i na Windows 10 Pro. První zařízení s Windows 10 S se začnou prodávat již toto léto za 189 dolarů, součástí by měla být také edukační verze hry Minecraft (vážně?). Systém bude dostupný zdarma ve všech školách, které již používají Windows 10 Pro, do Windows Store brzy přibude plná verze balíku Office.

 Úvodní foto: MicrosoftKomentáře