Miniaturní stolní počítače Asus VivoPC se skoro vejdou do kapsy

Windows |

Asus uvedl na český a slovenský trh řadu stolních počítačů VivoPC, které se vyznačují miniaturním provedením s rozměry jen o málo většími než obal na DVD. Zařízení s povrchovou úpravou z broušeného kovu, která lze zásluhou odnímatelného krytu kdykoli hardwarově rozšířit.

Miniaturní stolní počítače Asus VivoPC se skoro vejdou do kapsyAsus uvedl na český a slovenský trh řadu stolních počítačů VivoPC, které se vyznačují miniaturním provedením s rozměry jen o málo většími než obal na DVD. Zařízení s povrchovou úpravou z broušeného kovu, která lze zásluhou odnímatelného krytu kdykoli hardwarově rozšířit.

Novinky nabídnou mimo jiné bezdrátové připojení nejnovějšího standardu Wi-Fi 802.11ac, zajišťující plynulé procházení webových stránek nebo streamování videí a hudby z online knihoven. Cena počítačů VivoPC, které se již v Česku a na Slovensku prodávají, se pohybuje v závislosti na zvolené konfiguraci od 4 390 Kč do 13 890 Kč.

VivoPC má na výšku pouze 56 mm, takže se snadno vejde i na stísněná místa. Navíc podporuje také standard VESA. Všechny modely VivoPC jsou vybaveny procesory Intel založenými na architektuře Ivy Bridge. Modely VivoPC VM40B jsou vybaveny zvukovou technologií Asus SonicMaster, zvukovou reprodukci navíc vylepšuje software pro ladění zvuku MaxxAudio.

Asus VivoPcRychlé připojení 802.11ac Wi-Fi, které je až třikrát rychlejší než běžně užívaný standard 802.11n, umožňuje plynulé streamování HD videa, hraní online her nebo plynulé surfování na webu. Kromě toho VivoPC disponuje technologií Wi-Fi GO! pro úplnou kontrolu nad počítačem. Funkce vzdálené plochy promění jakýkoli smartphone nebo tablet na dálkový ovladač s virtuální klávesnicí a myší, pomocí nějž se dá zařízení jednoduše ovládat.

Navzdory malým rozměrům má počítač VivoPC co nabídnout i pokud jde o možnosti hardwarové rozšiřitelnosti. Prostřednictvím posuvného krytu skříně se uživatelé snadno dostanou ke dvěma slotům pro vnitřní paměť. Do pozice pro disk pak lze umístit 3,5" či 2,5" pevný disk SATA 6 Gbit/s.

Počítače VivoPC jsou vybaveny několika porty USB 2.0 a také rychlejšími porty USB 3.0. Osmikanálového zvuku lze docílit zásluhou optického vstupu/výstupu SPDIF a tří audio konektorů, které doplňují port HDMI a výstupní port VGA (VM40B), s podporou připojení k HD displejům nebo televizorům. Model VC60 zaměřený na komerční zákazníky obsahuje místo VGA výstupu port COM pro usnadnění připojení speciálních zařízení, jako jsou čtečky identifikačních karet.Úvodní foto: AsusKomentáře