Přestane Microsoft v roce 2019 vyrábět vlastní hardware?

Windows |

Oblast, ve které se Microsoftu za posledních pár let celkem dařilo, je hardware. Hlavně tedy část, která vyrábí zařízení pod značkou Surface, debakl s mobilními telefony raději rozebírat nebudeme.

Přestane Microsoft v roce 2019 vyrábět vlastní hardware?Oblast, ve které se Microsoftu za posledních pár let celkem dařilo, je hardware. Hlavně tedy část, která vyrábí zařízení pod značkou Surface, debakl s mobilními telefony raději rozebírat nebudeme.

Přesto se však najdou lidé, kteří jsou toho názoru, že Microsoft vlastní hardware opustí a údajně to nebude ani příliš vzdálená budoucnost. CEO společnosti Canalys, Steve Brazier, si myslí, že se tak stane v roce 2019. Podle něj je Satya Nadella spíše na software, takže by mohl hardware odpískat celkově. Podle něj má Surface dobré stránky, ale celkově se značka neprosadila a nevydělává peníze.

Zvláštní je, že stejný názor sdílí také Gianfranco Lanco ze společnosti Lenovo, který prohlásil, že by Microsoft mohl přestat vyrábět hardware v roce 2019. Podle něj by se tak mohlo stát i dříve, vzhledem k tomu, kolik peněz společnost vydělává na cloudu, Windows 10 a balíku Office.

Telefony Windows Phone a ostatní mobilní zařízení jsou už dávno v prachu a nikdy jsme nevěděli, jakého podílu na trhu se tabletům Surface zatím podařilo dosáhnout. Trh s tablety má celkově sestupnou tendenci, ale kdo ví, třeba si Microsoft podrží Surface jako takovou zbytečnou vlajkovou loď, kterou se bude prezentovat navenek.Úvodní foto: MicrosoftKomentáře