Windows 10 a některé jeho nové funkce

Windows |

Windows 10 nám byl představen teprve předevčírem, ale již teď víme, že si budeme muset počkat ještě hodných pár měsíců, než si „desítky“ budeme moci nainstalovat. Leda, že patříte k vývojářům či nadšencům, potom pro vás je zde preview verze, která je ovšem nestabilní a může se chovat podezřele.

Windows 10 a některé jeho nové funkceWindows 10 nám byl představen teprve předevčírem, ale již teď víme, že si budeme muset počkat ještě hodných pár měsíců, než si „desítky“ budeme moci nainstalovat. Leda, že patříte k vývojářům či nadšencům, potom pro vás je zde preview verze, která je ovšem nestabilní a může se chovat podezřele.

Díky prezentaci víme, že tlačítko Start je definitivně zpět – dobrá zpráva. Nyní bude fungovat jako kombinace Startu Windows 7 a živých dlaždic z „osmiček“. Zpátky je také vyhledávání. Novinkou je zobrazení všech spuštěných aplikací, z nichž čtyři je poté možné vtěsnat na jednu obrazovku. Pokud je vám jedna plocha málo, Windows konečně nabídne možnost více ploch, tedy funkci, kterou OS X a Linux nabízejí již několik let. Pro další podrobnosti se mrkněte na video. Máte v plánu přejít na Windows 10?Úvodní foto: MicrosoftKomentáře