Windows 9 již 30. září

Windows |

Vypadá to, že další verze operačního systému Windows pro desktopy a notebooky je za rohem, jak to alespoň tvrdí některé zdroje blízké Microsoftu. Speciální event, na kterém budou „devítky“ představeny by se měl konat za měsíc a něco, přesněji 30. září.

Windows 9 již 30. záříVypadá to, že další verze operačního systému Windows pro desktopy a notebooky je za rohem, jak to alespoň tvrdí některé zdroje blízké Microsoftu. Speciální event, na kterém budou „devítky“ představeny by se měl konat za měsíc a něco, přesněji 30. září.

Verze, na které vývojáři Microsoftu nyní usilovně pracují se nazývá Treshold a právě třicátého září nebo o něco později by měla být uvolněna preview verze pro programátory. Jakmile bude tato verze dostupná, podíváme se jí na zoubek, je totiž jasné, že od ní se budou odvíjet varianty pro tablety a něco z ní dostaou také chytré telefony.

Microsoft by měl systém vybavit spoustou nových funkcí, na internetu se diskutuje o všelijakých změnách, o tom, zda zůstane nová startovací obrazovka u verzí pro klasické počítače a podobně. Sami jsme velmi zvědaví, co nového Windows 9 nabídne. Po úspěchu Windows XP, propadáku Vist, kladném přijetí Windows 7 a rozporuplných „osmičkách“ by nám měl Microsoft představit něco opravdu dobrého.Úvodní foto: MicrosoftKomentáře