Xiaomi představuje notebooky Mi Notebook Air. Proč vlastně?

Windows |

Společnost Xiaomi včera na eventu v Pekingu představila svůj první notebook (nebo ultrabook), model Xiaomi Mi Notebook Air (proč se všechno musí jmenovat po Apple?). Vypadá jako MacBook Air, ale nestojí ani polovinu.

Xiaomi představuje notebooky Mi Notebook Air. Proč vlastně?Společnost Xiaomi včera na eventu v Pekingu představila svůj první notebook (nebo ultrabook), model Xiaomi Mi Notebook Air (proč se všechno musí jmenovat po Apple?). Vypadá jako MacBook Air, ale nestojí ani polovinu.

Xiaomi Mi Notebook AirOperačním systémem je Windows 10 a k dispozici je ve dvou velikostech s displejem o úhlopříčce 12,5 a 13,3 palců. Oba modely mají tenké tělo a Full HD displej s tenkými okraji a podsvícenou klávesnicí. Nechybí nabíjecí port USB C, kovové tělo a za nejvybavenější model chce výrobce 750 dolarů, tedy cca 18 300 Kč.

Větší model Air váží 1,28 kg a na tloušťku má 14,8 mm. Uvnitř se nachází procesor Intel Core i5-6200U Skylake se dvěma jádry s taktem 2,3 GHz (2,7 Ghz „turbo“). Procesoru dělá společnost grafická karta Nvidia GeForce 940MX, 8 GB operační paměti RAM DDR4 a 256 GB místa úložného prostoru. Baterie by měla postačit na 9,5 hodiny.

Menší laptop měří 12,9 mm a váží jen 1,07 kg. Ovšem uvnitř je procesor Intel Core M3, 4 GB RAM a 128 GB pro ukládání dat. U obou nechybí HDMI, USB 3.0. Cena za tento model je stanovena na 520 dolarů, tedy 12 700 Kč. Otázkou je, proč Xiaomi představuje vlastní notebooky v období velkého poklesu zájmu? Úvodní foto: XiaomiKomentáře