Xiaomi také představí laptop s procesorem ARM

Windows |

Po premiéře Windows 10 na architektuře ARM bylo jen otázkou času, kdy se rozhoupají daké další výrobci. Zatím máme zařízení od Asusu a HP, Lenovo taky slíbilo něco představit, stejně tak Acer a nyní přišla zpráva od Xiaomi.

Xiaomi také představí laptop s procesorem ARMPo premiéře Windows 10 na architektuře ARM bylo jen otázkou času, kdy se rozhoupají daké další výrobci. Zatím máme zařízení od Asusu a HP, Lenovo taky slíbilo něco představit, stejně tak Acer a nyní přišla zpráva od Xiaomi.

Společnost představí v roce 2018 laptop s procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Xiaomi zatím nemá na trhu s laptopy silné postavení, vždyť od nich zatím máme pouze Mi Notebook Air (pravda ve dvou velikostech), Mi Notebook Air, který podporuje 4G internet a Mi Notebook Pro. Pravda, všechny tři modely sklízejí zatím většinou pozitivní kritiku jak za zpracování a materiály, tak za výdrž a výkon.

Příští rok však přinese laptop s procesorem Qualcomm Snapdragon 835. Současné laptopy využívají procesorů Intel, které nabízejí dostatečný výkon, ale řeknou si o velkou porci baterie. Snapdragon 835 není žádné ořezávátko a přitom díky nízké spotřebě vydrží laptopy s tímto procesorem v provozu 20 i více hodin. Součástí procesoru je LTE modem, což je skvělé.Úvodní foto: XiaomiKomentáře